Tradīcijas

Daudz laimes, Latvija!

 02.12.2023

 Novembris ir Latvijas valsts svētku mēnesis, kad nedēļās garumā « Rūķītī » iemirdzas spēka zīmes, kurās sveces iededz bērni kopā ar vecākiem un pedagogiem. Kā katru gadu, tika rīkoti sporta svētki- stafetes un atjautības spēles kopā ar tēviem, kas veltīti Lāčplēša dienai. 11.novembrī –Lāčplēša dienā “Rūķīša” pagalmā tika iedegtas sveces spēka zīmēs, kur pulcējās daudzskaitlīgs bērnu, vecāku un darbinieku pulks, lai kopīgi dotos lāpu gājienā.

 Šogad jaunākie bērni Latvijas dzimšanas dienu svinēja savās grupiņās, apgūstot galda kultūru, ejot rotaļās, dejojot un dziedot. 3. posma audzēkņi Latvijas svētkiem gatavojās jau iepriekš, izmantojot projektu metodi un pētot kādu no Latvijas Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām. Turpinot uzsākto mijiedarbību ar vietējo kopienu, kultūras kanona iekļauto vērtību izzināšanai bērni apmeklēja Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolu, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju, Tradīciju māju un uzņēma viesus pirmskolā. Šogad tika izzinātas tādas kultūras kanonā iekļautās vērtības kā Latvijas brūnā govs, latgaliešu tradicionālais tautas mūzikas instruments bubyns, rakstainie cimdi, tautas rotaļas un spēles, latvju dainas. Projektu laikā izzināto, iepazīto un atklāto bērni prezentēja vecākiem Latvijas valsts svētkos, godinot Latviju un cildinot kultūras kanona vērtību.

Kad ziemai ir vaļā vārtiņi…

 15.11.2023

  10.novembrī “Rūķīša” lielā bērnu un skolotāju saime pārvērtās par jautrajiem un atraktīvajiem ķekatniekiem, jo tika svinēti Mārtiņi. Tā izsenis bija diena, kad rudens satiekas ar ziemu, lauku cilvēku nebeidzamā darbu straume apsīkst, lai dotu priekšroku nesteidzīgām vakara sarunām un ciemošanās priekam. Pārbaudīt vai bērni čakli mācās, lasa grāmatas, skandē latviešu tautasdziesmas arī šoreiz ieradās lielie ķekatnieki- dzērve, garā sieva un čigāniete, lai priecātos par bērnu jautrajām dziesmām, rotaļām, dejām, par Mārtiņu skanīgāko tēlu - Mārtiņgaili, neapstādināmo salduma nesēju Biti un vislielāko garā ziemas miega gulētāju – Lāci.

  Tautas ticējums vēsta “ Ja ap Mārtiņiem kokos un krūmos redzamas zaļas lapas, tad nākamā gadā ap Vasarsvētkiem būs maz zaļu lapu.” Tagad tikai atliek sagaidīt un vērot, kāds būs pavasaris.

Kad ziemai ir vaļā vārtiņi… Kad ziemai ir vaļā vārtiņi… Kad ziemai ir vaļā vārtiņi… Kad ziemai ir vaļā vārtiņi… Kad ziemai ir vaļā vārtiņi… Kad ziemai ir vaļā vārtiņi…

Miķeļdiena

 08.10.2023

 29.septembrī “Rūķītī’ rudens ziedu krāsainībā un dārza lolojumu varenībā aizskanēja Miķeļa diena. Gaidot šos nozīmīgos senlatviešu gadskārtu svētkus, bērni varēja apbrīnot un pielikt roku ķirbju izstādes veidošanā un rudens mandalu darināšanā. Daudzveidīgs dabas materiālu klāsts tika izmantots katras grupas vizuālā tēla veidošanā, lai paliktu atmiņā ar visoriģinālāko izskatu. Svētkos tika dziedāts, dejots, ķerts Jumis un tirgū iets kopā ar Pilsētas peli un Lauku peli. Visbeidzot, tika baudītas neskaitāmas rudens garšu nianses degustācijās, kurām augļi un dārzeņi tika sarūpēti arī ar vecāku atbalstu.

  Pēc latviešu ticējumiem, ja Miķeļdiena ir silta, tad ziema vēl ilgi neiestāsies. Tāpēc, vēlam vecākiem ar bērniem izbaudīt zelta rudeni!

Miķeļdiena Miķeļdiena Miķeļdiena Miķeļdiena Miķeļdiena Miķeļdiena Miķeļdiena Miķeļdiena

Miķeļdiena Miķeļdiena

Zinību diena 2023

 19.09.2023

 1.septembrī “Rūķītī” tika rīkota Zinību diena- ilgi gaidītā satikšanās pēc vasaras. Tas bija prieka un pārsteigumiem piepildīts emociju karuselis, kas ilgi paliks bērnu, vecāku un skolotāju atmiņā. Jau pie vārtiņiem visus atnācējus satika Rūķi, kuri cienāja visus ar saldumiem no saviem konfekškokiem. Tālāk darbojās Rūķu foto salons, kurā iemūžināt atkalredzēšanās smaidus. Visbeidzot lielākais pārsteigums bija Karlsons, kurš atraktīvi komunicēja ar ciemiņiem no iestādes jumta un dāsni mētājās gan ar krāsainajām bumbiņām, baloniem, gan savu dzirkstošo humoru. Pasākumu turpināja satikšanās laukumos ar savām skolotājām un muzikālais pasākums Rūķu sētā. Pozitīvā gaisotne neizgaisa līdz pat darba dienas beigām, cerot, ka tāds būs arī viss gaidāmais mācību gads!

Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023

Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023 Zinību diena 2023