2013./2014.m.g.

Tradīcijas

Teātra dienas „Rūķītī”

 25.03.2014

 Kā ierasts daudzu gadu garumā, arī šogad Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” no 13.03.- 21.03. notiek Teātra dienas. Šogad savas izrādes skatītājiem piedāvā 2-7 gadus vecie bērni, iejūtoties dažādās lomās un atveidojot daudzveidīgus tēlus. Pirms katras izrādes skatītāji saņēma biļetes pret simbolisku samaksu- auglis, kurš pēc izrādes nonāca mazo aktieru galdā, kā samaksa par gūto baudījumu,tādējādi veicinot arī veselīga uztura pamatus. Pēc savas būtības bērni ir ļoti zinātkāri un radoši, tādēļ piedalījās arī afišu, teātra atribūtu un programmiņu gatavošanā. Teatrālā darbība attīsta bērnu radošumu, atmiņu, emocionālo sfēru, veicina empātiju, patstāvību, aktivizē bērna runu, sekmē muzikalitāti, ritma izjūtu. Teātra spēlēšanai ir arī nozīmīgs audzinošs faktors, jo veicina labvēlīgas savstarpējās attiecības, sadarbības prasmes, rosinot iesaistīties kopīgās rotaļās, dejās un dziesmās, kā arī motivē iesaistīties dekorāciju, masku, ielūgumu, afišu, programmiņu gatavošanā.

 Tādēļ kā katru gadu aicinām- visi ātri, ātri uz teātri!!!!

Teātra dienas Teātra dienas Teātra dienas Teātra dienas Teātra dienas Teātra dienas Teātra dienas
Teātra dienas Teātra dienas Teātra dienas

Rūķīšu Olimpiskās spēles

 20.02.2014

 Kamēr Sočos vēl sportisti gaida savus startus cīņā par medaļām, Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” Olimpiskās spēles rit pilnā sparā. Jau 5. februārī svinīgi tika iedegta olimpiskā lāpa, kura degs līdz 11. februārim, kad „Rūķītī” būs pēdējie olimpiskie starti. Līdzjutēju atbalstīti „Rūķīša” sportisti sacentās tādās disciplīnās kā bobslejs, skeletons, kamaniņu sports, biatlons, kērlings, frīstails un milzu slaloms. Veiklo „Rūķīša” hokejistu raidītās ripas visas nonāca vārtos, bet noslēgumā skatītājus priecēja daiļslidošanas vienslidojumi un pāru slidojumi. Lieki piebilst, ka uzvarēja draudzība, prieks un gandarījums par startiem, jo ik viens dalībnieks tika aicināts uz goda pjedestāla un saņēma medaļu. Savukārt jaunākie no „Rūķīša” saimes kvalificējoties nākamajām Olimpiskajām spēlēm no 28. līdz 31.janvārim sportoja Ziemas sporta spēlēs. Katras grupas skolotājas bija sagatavojušas aizraujošus piedzīvojumus, kuros bērni devās ar prieku, pārvarot dažādus šķēršļus, palīdzot un atbalstot cits citu. Veicot uzdevumus tika akcentēta veiklība, draudzība, izpalīdzība, kā arī veicināts veselīgs dzīves veids.

 Vēlam Latvijas sportistiem tikpat veiksmīgu startus Sočos un visiem iegūt medaļas, gluži kā mūsu „Rūķītī”!


Miķeļdienas tirgus „Rūķītī”

 Līdzīgi citiem saulgriežiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi tiek atzīmēti ar svinībām. Miķeļdiena tiek svinēta gada visbagātākajā laikā, kad novākta raža- dārzeņi un augļi, tādēļ Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķu sētā” visi pulcējās uz Miķeļdienas gadatirgu.

 Kā jau īstā gadatirgū ik viens varēja izgaršot rudens vitamīnus, izmēģināt spēkus veiklībā, minēt mīklas, skandēt tautasdziesmas, griezties dejā un iet rotaļās. Miķeļdienai raksturīgi dažnedažādi ticējumi un viens no tiem sasitās ar pelēm un žurkām, Lai tiktu vaļā no šiem grauzējiem, Miķeļdienas vakarā ar pīlādžu koku jābada visur, kur tās mīt, un jāsaka: "Ej uz kaimiņu mājām, tur vairāk, ko ēst, kā pie manis." Tad žurkas un peles izzūdot. Taču mūsu iestādē bija ieskrējusi pele, kura aicināja bērnus mēroties spēkiem ķirbju, kabaču un ābolu savešanai pagrabā, ielūdza bērnus uzņemt rudens vitamīnus ar āboliem, bumbieriem, dzērvenēm, bietēm, kāļiem un citiem augļiem un dārzeņiem, kurus laipni piedāvāja mūsu čaklās saimnieces. Miķelis ielūdza uz mīklu minēšanu, dārzeņu un augļu atpazīšanu, bet gailītis visus aicināja uz laika vērošanu Miķeļos.

 Pateicoties mūsu iestādes atsaucīgajām bērnu ģimenēm un skolotāju radošumam arī šogad mūsu iestādē tapa koši ziedu raksti. Pateicamies bērnu ģimenēm un darbiniekiem par atbalstu svētku radīšanā mūsu pirmsskolas iestādē!

Atkalredzēšanās prieks!

 2.septembrī „Rūķu sētu” pieskandināja jautri smiekli un bērnu čalas, jo atkalredzēšanās prieks uzsakot jauno mācību gadu ikvienam ir neizmērojams.

 Rūķu sētā bērnus sagaidīja lielie rūķi- Burtu rūķis, Cipariņš, Muzikants, Jautrulis, lai ikvienu ierautu brīnumainajā gudrības un jautrības virpulī.