Pieredze 2015./2016.m.g.

Ciemos Krāslavas “Pīlādzītī”

 06.07.2016

 3.jūnijā Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes un Daugavpils pilsētas 18. pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Krāslavas pirmsskolas izglītības iestādi “Pīlādzītis”. Pieredzes apmaiņas seminārā Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja G.Fedorkiva dalījās pieredzē ar iestādes darbu lokālpatriotisma veidošanā, savukārt “Pīlādzīša” vadītājas vietniece J.Vorošilovastāstīja par iestādes pieredzi projektu īstenošanā. Semināra gaitā dalībniekiem bija iespēja darboties grupās.

 Krāslavas pirmsskolas izglītības iestādes mūzikas skolotāja Vija Gončarova, grāmatas „Sanākam svētkus svinēt” autore, klātesošajiem stāstīja par “Netradicionāliem svētkiem pirmsskolā – scenāriju veidoju pats”, pirmsskolas sporta skolotāja Zinaīda Bernāte dalījās pieredzē ar „Vingrošanu prāta attīstībai”, savukārt darba grupu „Finanšu prasmes pirmsskolā. Otrreizēja materiāla izmantošana rotaļlietu un sporta atribūtu veidošanā” vadīja pirmsskolas skolotāja Aina Rihlicka. Pateicamies Krāslavas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” administrācijai par pārdomātu un lietderīgu semināru, par viesmīlību, atvērtību un vēlmi dalīties pieredzē.

Pavasaris-brīnumdaris

 03.04.2016

 Metendienā skanīgi pavadījusi ziemu “Rūķīša” saime, darot čaklus darbus,steidz gaidīt pavasari. 7 gadus vecie audzēkņi kopā ar skolotājām Martu Ivanovu un Kristīni Vaivodi iesaistījās Rēriha biedrības bērnu radošo darbu konkursā “Latvijas simtgades ceļš- skaistuma ceļš”, bet 5-7 gadus vecie bērni, kuri Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē apgūst vācu valodu kopā ar savām grupu skolotājām un vācu valodas skolotāju Viju Baļevu aktīvi zīmēja, līmēja un veidoja vācu valodas alfabētu, radoši attēlojot katra alfabēta burta nozīmi un tā izraisītās asociācijas, lai piedalītos Daugavpils Universitātes Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra radošo darbu konkursā “Mana vācu valodas ĀBECE”.

 Bet tie, kuri vēl vācu valodu nemācās, demonstrēja savas runas prasmes un aktiermākslu Teātra dienās, kuras šogad Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē noritēja no 15.-18. martam. Šogad gripas profilakses ierobežojošie pasākumi liedza apmeklēt teātra izrādes plašam skatītāju lokam, taču tas nemazināja 2-7 gadus veco aktieru vēlmi iejusties lomās, muzicēt, kustēties un deklamēt ar prieku, kā arī sagatavot ieejas biļetes un programmiņas. Joprojām popularizējot veselīgu dzīvesveidu bērnu un viņu ģimeņu vidū, ieejas biļete bija auglis, kuru pēc izrādes aktieru kolektīvs notiesāja ar gardu muti.

 Gaidot Lieldienas arī šogad Lieldienu zaķis čakli darbojies “Rūķītī” un svētku sajūtas ienesis telpās un pagalmā. Ikvienu, kurš ikdienā ver “Rūķīša” durvis, sagaida īsti Lieldienu brīnumi- šogad Lieldienu zaķis pārsteidzis visus ar milzīgām, no kartona darinātām Lieldienu olām, bet lauku sētā Lieldienu zaķi palīdz klukstēm auklēt mazos cālīšus. Arī vecāki palīdzējuši radīt svētku sajūtu ne tikai savās ģimenēs, bet arī mums, kopīgi ar bērniem izveidojot Lieldienu ligzdiņu izstādi. Izveidotais stilizēts senlatviešu mājas stūrītis ļauj bērniem izzināt senču Lielās dienas tradīcijas, iepazīt tradicionālo olu krāsošanas veidu un mājas rotāšanu godos. Izrotātais pagalms priecē acis ne tikai “rūķīšiem”, bet arī garāmgājējiem, jo Lieldienu zaķis pacenties izrotāt ābeļdārzu, Rūķu sētu, dārzu un ceriņus ar lielām un mazām krāsainām oliņām, sasēdinājis ligzdā savus brāļus- siena zaķus, kuri steidz “Olu krāsošanas darbnīcā” krāsot krāšņas Lieldienu olas.

 Pavasarī izšķīlušies “Rūķīša” mazie cāļi un čiepst malu malās. Arī šogad Daugavpils skanīgākie “cālīši” nāk no “Rūķīša” dziedošās saimes. Kopā ar “Cāļu” mūzikas skolotājām Baibu Pankjāni un Ilonu Znutiņu, priecājamies par mūsu solistu-divgadnieciesPaulas Šneveles, četrgadniecesMarijas Kurpnieces un piecgadnieču MadarasSmanes un ElizabetesKotovas sniegumu konkursā “Daugavpils Cālis 2016”. Turēsim īkšķus par Elizabeti, kura ieguva titulu “Daugavpils Cālis 2016” un pārstāvēs Daugavpili starpnovadu mazo izpildītāju konkursā “Cāļu cālis 2016”, kurš notiks 28.martā Daugavpils novada kultūras centrā.

 Bet savu brīnumu gaidās ir grupas “Kamenītes” mazie solisti, kuriem vēl nedaudz jāpaciešas līdz konkursam “Pīks un Pīka”, kad varēs visus pārsteigt ar savu skanīgo dziedājumu. Brīnumi notiek mums visapkārt! Vai pavasaris nav brīnumdaris?

Mīlot Latviju

 30.11.2015

 Ir tradīcijas, kuras nosaka piederību kādai tautai, kultūrai, novadam, skolai, kuras mēs pārņemam no paaudzes paaudzē, nedomājot, kāpēc tā darām. Bet ir tradīcijas, kuras jāveido pašiem, ienesot tās ģimenē, darba vietā, skolā un tautā. Tradīcijas stiprina ģimeni, skolu un svarīgi arī bērnus iesaistīt tradīciju kopšanā, tādēļ jau trešo gadu pēc kārtas mūsu iestādes darbinieki, audzēkņi un viņu ģimenes dodamies Lāčplēša dienas lāpu gājienā. Nesot sveces liesmiņuveidojam sirsnīgu, patriotisku un gaišu cilvēku un emociju virkni.

 Jau par tradīciju ir kļuvušas Lāčplēša dienas sporta spēles ar bērnu tēviem un ar katru gadu tēvu atsaucība kļūst lielāka, kas liecina par svētku svinēšanas tradīciju ienākšanu arī ģimenē. Turpinot pagājušajā gadā uzsākto spēka zīmju iedegšanu iestādes pagalmā, divu nedēļu garumā ikvienas grupas audzēkņiem kopā ar vecākiem ir iespēja godināt Latviju svētkos, dāvājot labas domas, vārdus un sveces gaismiņu. Veidot patriotisma dzirksti mums palīdz arī Valsts robežsardze. Šogad tiekoties ar kinologiem bērniem bija iespēja uzzināt par robežsargu darbu un iepazīties ar dienesta suņa spējām. Godinot Latviju no 16. -17.novembrim 5-7 gadus vecie bērni kopā ar savām ģimenēm pulcēsies zālē uz svētku brīdi, bet 1,5- 4 gadus vecie bērni sveiks Latviju dzimšanas dienā grupās kopā ar skolotājām.

 Patriotisms ir lojalitāte savai valstij, tādēļ mēs, iestādes kolektīvs, ar savu piemēru un darbiem veidojam patriotismu arī bērnos. Katru gadu mēs, pedagogi, dodamies uz Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju, kur piedalāmies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā, lai ikvienam iestādes darbiniekam un audzēknim svinot Latvijas mēnesi pie krūtīm mirdzētu simboliskais „victory” jeb stilizētais skaitlis 11. Pārdomājam arī par kopīgu svētku brīdi un šogad dalīsimies savā kolektīvā ar “Mūsdienu Latvijas garšu” , klājot svētku galdu ar Latvijai raksturīgākajiem ēdieniem mūsdienīgā izpildījumā. Pēc svētkiem veidosim fotokolāžu “Valsts svētki manā ģimenē”, kurā bērnu ģimenes ļaus ielūkoties savas ģimenes svētku svinēšanas tradīcijās. Jāpiekrīt franču filozofam Monteskjē, ka “Vislabākais līdzeklis, kā iemācīt bērniem mīlēt tēvzemi, ir dzimtenes mīlestība, kas mājo viņu tēvos”, tādēļ novēlam ikvienam veidot savas svētku svinēšanas tradīcijas.

Herbsttag- rudens diena “Rūķītī”

 19.10.2015

  9.oktobrī grupas “Zinātkārā kāpēcīša skoliņa” 5-6 gadus vecie bērni izzināja, pētīja un priecājās par rudeni vācu valodā pasākumā “Herbsttag”. Turpinot veiksmīgo sadarbību ar Reģionālo vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centru un Eiropas brīvprātīgā darba veicējām no Vācijas, bērniem bija iespēja pilnveidot savas vācu valodas nodarbībās apgūtās valodas prasmes. Bērrni kopā ar vācu valodas skolotāju Diānu Melāni un brīvprātīgajām LuisuAsfūru (LouisaAsfour) un LidijuŠrēderi (LydiaSchröder) dziedāja, minēja mīklas, krāsoja rudens veltes un gatavoja kastaņu krelles. Pateicamies Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centram un Eiropas brīvprātīgā darba veicējām no Vācijas par iespēju iepazīt un pilnveidot vācu valodu mūsu iestādes bērniem.

Eiropas valodu diena “Rūķītī”

 01.10.2015

 Eiropas Valodu diena ir gadskārtējs pasākums, kas notiek 26. septembrī un tajā cildina valodu daudzveidību kontinentā. Veicinot kultūras un valodu daudzveidību, kā arī mudinot bērnus apgūt svešvalodas Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis” 25. septembrī 6-7 gadus vecie audzēkni pulcējās zālē uz Eiropas valodas dienai veltītu pasākumu. Pasākumā piedalījās ne tikai “Rūķīša” audzēkņi, skolotājas, vācu valodas skolotāja D.Melāne, bet arī Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītāja M.Rumjanceva un Eiropas brīvprātīgā darba veicējas no Vācijas LuisaAsfūra (Louisa Asfour) un Lidija Šrēdere (Lydia Schröder). Viešņas bija sagatavojušas bērniem interesantas rotaļas un dziesmas, kurās bērni spēja parādīt apgūtās vācu valodas prasmes un papildināt vārdu krājumu ar jauniem vārdiem vācu valodā, savukārt brīvprātīgās Luisa un Lidija bagātināja savas latviešu valodas zināšanas. Bērniem tika piedāvāts noskatīties multfilmu “Sarkangalvīte” un tad atbildēt uz viktorīnas jautājumiem par redzēto sižetu. Nobeigumā katrs pasākuma dalībnieks saņēma saldu balvu un nozīmīti ar kādu no vācu valodas vārdiem- “glück”, “hallo”, “freund” un, kas gan var labāk motivēt apgūt valodas, ja ne jauni draugi!

 Mēs vēlamies izteikt pateicību Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītājai M.Rumjancevai par veiksmīgu sadarbību vairāku gadu garumā un sniegto atbalstu mūsu iestādes audzēkņu vācu valodas sekmīgā apguvē.