2014./2015.m.g.

Pieredze

Veselības diena „Rūķītī”

 27.08.2015

 Turpinot realizēt 2014./2015. m.g. prioritāro uzdevumu veselības izpratības veicināšanas jomā, 15.augustā Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” norisinājās Veselības diena.

 Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) definīciju ikviena cilvēka veselību nosaka trīs būtiskas komponentes – fiziskā, sociālā un emocionālā labsajūta. Plānojot aktivitātes Veselības dienai tika iekļauti daudzveidīgi uzdevumi. Bērna fiziskās attīstības veicināšanai pedagogi bija sagatavojuši „Baskāju taku” un šķēršļu joslu ar dažādām grūtības pakāpēm. Savukārt domājot par veselīgu uzturu bērni tika mudināti lietot uzturā svaigus dārzeņus, augļus un ogas no pašu dārziem , atpazīstot tos pēc smaržas, garšas, izskata un aprakstošās mīklas, kā arī dzert aromātiskās zāļu tējas „Tējas namiņā”. Nenoliedzami domājot par veselību, būtiska ir arī drošība. Bērniem tika piedāvātas situācijās, kad liels ir kārdinājums ielikt mutē nezināmu ogu vai sēni. Kā tad rīkoties? Kopā ar skolotājām bērni pārrunāja par drošu uzvedību mežā un sēņojot pielasīja grozā tikai ēdamās sēnes. Veselība ir atkarīga arī no pareiza apģērba izvēles atbilstoši gadalaikam un laika apstākļiem, tādēļ izvēloties pareizu apģērbu lellei, bērni kopā ar to varēja doties dažādās aktivitātēs- uz pludmali, sēņot un pat pikoties.

 Izsakām pateicību bērnu vecākiem par atbalstu Veselības dienas organizēšanā! Veselā miesā- vesels gars!

Zili brīnumi- zinātne bērniem!

 15.07.2015

 Interese izzināt un apbrīnot pasauli, pētīt un saprast – tā bērni apmierina dabiski piemītošo zinātkāri! Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus!

 1.jūlija priekšpusdienā Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādes vecāko grupu audzēkņi tika aicināti brīnīties, eksperimentēt un pētīt neparastas lietas jaunatvērtajā bērnu zinātkāres centrā „Zili brīnumi”. Pirmsskolas vecumā jaunu zināšanu iegūšana un pasaules izzināšana ar rotaļu un praktiski eksperimentālās darbības palīdzību ir daudz efektīvāka nekā citu veidu nodarbības. Kopā ar bērniem priecājamies par zinātkāres centra izveidi Daugavpilī un ceram, ka „Zili brīnumi” draudzīgā un nepiespiestā veidā atraisīs lielos un mazos cilvēkos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē.

„Rūķīša” lepnums

 11.05.2015

 Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas gadu 20.aprīlī „Rūķīti” Latviešu kultūras centrā izteiksmīgās runas konkursā ar dramatizācijas elementiem „Zirņa bērni” Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādi pārstāvēja skolotāju Martas Ivanovas un Ināras Vaivodes 5-6 gadus vecie audzēkņi Emīls Tihonovs, Elza MargreteJensena un Samanta Vingre. Bērni uzstājās ar Raiņa dzejoli „Lapsa un tīģeris”, saņemot par uzstāšanos Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes specbalvu.

 Pasākumu cikla „Vācija manā sirdī” ietvaros „Rūkīša” 5-7 gadus vecie audzēkņi kopā ar vācu valodas skolotāju Diānu Melāni un grupu skolotājām iesaistījās radošajā konkursā „Mans skaistākais vārds vācu valodā”. 25. aprīlī T/C „Solo” telpās notika konkursa laureātu apbalvošana. Starp konkursa laureātiem pirmsskolas izglītības iestāžu grupā tika apbalvoti mūsu iestādes audzēkņi – 1.vieta Valerijai Bartkevičai, 2.vieta Daniilam Bulam, 3.vieta Laurai Bogdanovičai, bet publikas simpātiju balvu saņēma NikitaBižāns, Megija Prokofjeva un Laura Bogdanoviča.

 Kā katru gadu arī šogad mūsu iestādes muzikālie bērni piedalījās mazo izpildītāju konkursā „Pīks un pīka”. I pakāpes diplomu saņēma mūzikas skolotājas Aelitas Novickas audzēknis Alberts Ustinskovs un mūzikas skolotājas Jolantas Boreiko ansamblis „Rūķīši”, bet ansamblis „Sprīdītis” saņēma II pakāpes diplomu. I pakāpes laureāti uzstāsies Muzeju nakts koncertā 16. maijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā.

  Pateicamies vecākiem un pedagogiem par atbalstu bērnu talanta sekmēšanā un savu spēju pierādīšanu konkursos!

Vācija manā sirdī…

 16.04.2015

 Pasākumu cikla „Vācija manā sirdī” ietvaros no 14. līdz 30. aprīlim ikvienam, kuram tuva vācu valoda un kultūra ir iespēja apmeklēt dažādus interesantus pasākumus: izstādes, koncertus, filmas, lasījumus, vācu roka un popmūzikas vakaru, radošās darbnīcas. Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” jau piekto gadu pēc kārtas 5-7 gadus veciem bērniem ir iespēja apgūt vācu valodu, tādēļ arī mēs esam Vāciju ieslēguši savā sirdī.

  „Rūkīša” 5-7 gadus vecie audzēkņi kopā ar vācu valodas skolotāju Diānu Melāni un grupu skolotājām iesaistījās radošajā konkursā „Mans skaistākais vārds vācu valodā”, bet 15.aprīlī uz pavasara radošajām darbnīcām 5-6 gadus vecos bērnus aicināja Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītāja Marina Rumjanceva, Greifsvaldes Universitātes Baltistikas, skandināvistikas studente Berita Krama (Berit Cram) un ES programmas "Eiropas brīvprātīgais darbs" brīvprātīgā no Vācijas Luisa Asfūra (Louisa Asfour). Ciemiņi kopā ar bērniem pastāstīja par pavasari, nosauca pirmos pavasara vēstnešus- kukaiņus, ziedus , kā arī radošajās darbnīcās uzplaucēja košas tulpes, zvaniņus un pēc garā ziemas miega sapulcināja čaklās medus vācējas bites. Jautrā dziesmiņā bites atdzīvojās un laidās no vienas krāšņās puķes pie otras, bet tad izrādījās, ka Lieldienu zaķis pļavā bija ieslēpis gardas šokolādes olas, kuras veiklības un draudzības stafetē bērniem bija jāpalīdz zaķim salikt grozā. Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks tika pie saldas balvas- šokolādes olas!

 Pateicamies Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītājai Marina Rumjancevai par ilggadēju sadarbību, jo šādos pasākumos bērniem ir iespēja pielietot apgūto vārdu krājumu, prasmi klausīties, saprast valodu, atbildēt uz jautājumiem, kas motivē arī turpmāk pilnveidot savas vācu valodas prasmes.

Darbīgais pavasaris „Rūķītī”

 07.04.2015

 Gluži kā kukainīši, kuri modušies no garā ziemas miega, Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē rosās lielie un mazie rūķīši, lai iekrāsotu pavasari košās krāsās un pozitīvās emocijās. Ieskandinot pavasari ar skanīgām dziesmām, raitu valodiņu un draisku deju soli no 18.- 24.martam „Rūķītī” savu aktiermākslu teātra dienās demonstrēja 2-6 gadus vecie „aktieri”. Teātra dienu apmeklētajiem- vecākiem, vecvecākiem un citiem viesiem bija iespēja baudīt 14 pirmizrādes. Lielākoties visas izrādes bija par draudzību, izpalīdzību un pašaizliedzību, kur labais uzvar ļauno un draudzības nenovērtējamais spēks spēj darīt brīnumus. Iegādāties biļetes uz teātra izrādēm un saņemt programmiņas varēja par simbolisku maksu- augli, tādējādi turpinot veicināt veselīga uztura paradumus ģimenēs. Programmiņās skatītāji varēja iepazīties ne tikai ar aktieru kolektīvu un viņu atveidotajām lomām, bet rast priekšstatu par teatrālo darbību pirmsskolā iepazīstoties ar attīstošajiem, izglītojošajiem un audzinošajiem uzdevumiem.

 Gaidot Lieldienas, kuras jau nāk pār augstiem kalniem, „Rūķītī” ir paviesojies aklais Lieldienu zaķis un izrotājis pagalmu, ābeļdārzu un Rūķu sētu ar lielām un mazām krāsainām olām. Bērni kopā ar vecākiem svētku sajūtu ienesuši arī iestādē, kur apskatāmas gan Lieldienu groziņu, gan Lieldienu ligzdiņu izstādes un, protams, bērnu radošo darbiņu izstādes! Izzināt senās Lieldienu tradīcijas, Lieldienu tradicionālos ēdienus, mājas rotāšanu, mūsu senču ticējumus un jautras Lieldienu izklaides mūsu iestādes 5-7 gadus vecie bērni, kopā ar pedagogiem devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur Lieldienām veltītā interaktīvā programmā bērniem bija iespēja pašiem praktiski darboties, veidojot skaistus dekorus. Lieldienu gaidās mazie iestādes cālēni jau izvingrinājuši savas skanīgās balstiņas mazo vokālistu konkursā „Cālis”. Visskanīgāk balstiņa šogad skanēja četrgadīgajam Ervīnam Rafailam Ustinskovam, kurš kļuva par konkursa laureātu un pārstāvēs Daugavpils pilsētu Daugavpils novada konkursā „Cāļu Cālis – 2015”, kas notiks šī gada 6. aprīlī.   Novēlam Ervīnam Rafailam un viņa skolotājai Aelitai Novickai jauku un pārliecinošu skanējumu konkursā „Cāļu cālis”!

 Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas gadu iestādes 6-7 gadus vecie bērni devās uz bērnu bibliotēku „Zīlīte”, kur kopā ar Vācijas pilsētas Magdeburgas delegācijas pārstāvjiem, literārajā nodarbībā „Ja jums prieka mirkļi beidzas, Nebēda pie jums tad steidzas”, ļāvās Aspazijas dzejas burvībai. Bērniem bija iespēja pielietot apgūtās vācu valodas zināšanas un sveikt ciemiņus vācu valodā noskaitot dzejoli par pavasari. Gatavojoties Latviešu kultūras centra izteiksmīgās runas konkursam „Zirņa bērni”, 27.martā „Zirņa bērni” izbirs „Rūķītī”, lai noskaidrotu izteiksmīgākos un teatrālākos dalībniekus, kuri 20.aprīlī pārstāvēs iestādi Latviešu kultūras centrā izteiksmīgās runas konkursā ar dramatizācijas elementiem „Zirņa bērni”.

Citējot Raini „Pie darba!" — un visi tam klausa, Ne kūtrākā roka nav gausa” mēs novēlam ikvienam darbīgu pavasari!

Latviskā dzīvesziņa veselīgam dzīvesveidam.

 03.12.2014

 25.novembrī Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” seminārā „Ģimeņu veselības izpratības veicināšana caur latviešu tautas dzīvesziņu” tikās Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietnieces. Semināra dalībniecēm tika piedāvāts iepazīties ar „Rūķīša” pieredzi ģimeņu aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšanā meklējot padomu senču pūralādē atstātajā mantojumā-dzīvošanas pamattikumos, ļaužtikumos un galvenajā dievtikumā. Latviešu tautas folklorā, rakstu zīmēs ir atrodams veselīga dzīvesveida kods, kur kopā vienojas gars, miesa un dvēsele. Arī pierakstītie laika vērojumi, liek domāt, ka mūsu senči labi izprata dabas likumsakarības un izmantoja tās zināšanu nodošanā par veselīgu dzīvesveidu nākamajām paaudzēm. Viesiem bija iespēja ielūkoties vienā no svarīgākajiem tautas rituāliem- maizītes godināšanu, kā arī nogaršot veselīgu cienastu- rudzu maizi, medu, sviestu, žāvētus augļus un sukādes, baudīt zāļu tēju un ābolu sulu.

 Lai saglabātu veselību, pārticību mājās, mūsu senči izmantoja latvju rakstu zīmes iespēja pagatavot savu veiksmes, spēka un aizsardzības amuletu uzzīmējot pašas izvēlētu latviešu rakstu zīmi uz māla medaljona.

 Refleksijā pārliecinājāmies, ka seminārā apkopotā mūsu darba pieredze sniegs iespēju visām pirmsskolas iestādēm pilnveidot pedagoģisko procesu šajā jomā. 26.novembrī mums bija iespēja savu pieredzi popularizēt LU zinātniski praktiskajā konferencē „Veselības izglītība pirmsskolā un skolā”, kuras mērķauditorija bija skolu direktoru vietnieki mācību un audzināšanas darbā, pirmsskolas izglītības iestāžu metodiķi, izglītības pārvalžu darbinieki, pirmsskolas un skolas skolotāji.


Vasaras un rudens krāsu gleznas

 30.10.2014

 Atsaucoties Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja piedāvājumam – iepazīties ar vienu no visinteresantākajām floristikas nozarēm- ošibanu jeb presēto floristiku, grupas „Gudrās pūces skoliņa” bērni un pieaugušie 27. oktobrī, ņemot līdzi presētas lapas un ziedus devās uz muzeju, lai apgūtu šo seno japānu mākslas veidu. Uzmanīgi klausoties un radoši darbojoties muzeja pedagoģes vadībā tapa brīnumainas gleznas no dabas materiāliem.

Vasaras un rudens krāsu gleznas Vasaras un rudens krāsu gleznas Vasaras un rudens krāsu gleznas Vasaras un rudens krāsu gleznas Vasaras un rudens krāsu gleznas Vasaras un rudens krāsu gleznas Vasaras un rudens krāsu gleznas

„Bērnības krēslā”

 16.10.2014

 2014.gada 14.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādes 6-7 gadus vecie bērni un viņu skolotājas piedalījās DU rīkotajā pasākumā „Bērnības krēslā” Bērnība ir skaistākais laiks, kad ļaujamies sapņiem un katru dienu veicam kādu atklājumu, kurš ļauj mums teikt: „Kad izaugšu, es būšu…” Un tas nekas, ja sapņi, kuri sapņoti bērnībā un vēlmes, kuras pateiktas skaļi nepiepildās, jo kā teikusi bērnu grāmatu autore FlaviaVīdna „Ja kāds sapnis salūst tūkstoš sīkos gabalos, nekad nebaidies pacelt vienu no šiem gabaliem un sākt atkal no jauna”.

 Un bērni uzlaikojot profesiju kurpes ļāvās sapņiem par ārsta, vetārsta, kosmonauta, skolotāja, biznesmeņa un citām profesijām, kā arī uzdeva mīklas klātesošajiem par dažādu arodu veicējiem. Taču, lai kļūtu par kurpnieku, skolotāju, ārstu… , nepietiek tikai ar sapni, ir cītīgi jāmācās. Mēs savā pirmsskolas iestādē mācāmies būt draudzīgi, izpalīdzīgi, iepazīstam aizraujošo burtu un ciparu pasauli, lai jau nākošajā rudenī vērtu vaļā skolas durvis. Soli pa solim mēs kāpjam zinību kalnā, un pēc dažiem gadiem kāds vērs vaļā arī universitātes durvis. Universitātē mācās arī mūsu mammas un tēti, lielie brāļi, māsas, jo nav tāda cilvēka, kurš zina it visu. Latviešu sakāmvārds vēsta „Mūžu dzīvo, mūžu mācies”. Lai pieaugušie varētu mācīties, neuztraucoties par savu mazuli, universitātē ir izveidota bērnu istaba, kur bērni rotaļājoties var uzgaidīt savas mammas un tētus.

 Latviešu tautas tradīcijās jauno mītni iedancoja, bet kā saka mūsdienās - nāk ar sālsmaizi. Lai jaunajā vietā būtu svētība, lai mošķi pazustu no kaktu kaktiem vajadzēja ieskandināt māju ar dziesmām un dejām. Tādēļ mūsu iestādes mūzikas skolotāju un 6-7 gadus veco bērnu kapela ieskandināja telpu ar lustīgu latviešu tautasdziesmu, cienājām visus ar maizīti un kopā ar DU rektoru A.Barševska kungu griezām „Sudmaliņas”. Ciemiņi mājas saimniekam nesa ne tikai svētību, bet arī kādu saimniecībā noderīgu dāvanu, tādēļ bērni bija sarūpējuši pašu gatavotas grāmatas, lai tās priecētu bērnu istabas apmeklētājus. Pateicamies Dominika un Toma mammai DU Karjeras un iniciatīvu centra vadītājai Dr. paed., Mg. psych. MārīteiKravalei-Pauliņai par iespēju piedalīties Karjeras dienu pasākumā.

Bērnības krēslā Bērnības krēslā Bērnības krēslā Bērnības krēslā Bērnības krēslā Bērnības krēslā

„Rūķītī” uzplauka neparasti ziedi…

 16.10.2014

 14.oktobrī pilsētas pedagogi tika aicināti piedalīties pirmsskolas skolotājas Martas Ivanovas un skolotāja palīga Ilgas Rimicānes meistarklasē „Ziedi no atlasa lentītēm”. Meistarklasi apmeklēja 15 pirmsskolu pārstāves, kas bija noskaņotas iegūt jaunas prasmes. Dalībnieces bija ļoti centīgas, čaklas un uzmanīgas. Ieklausījās katrā norādē. Tāpēc meistarklasei veltītais laiks pagāja nemanot, nepiespiestā un draudzīgā gaisotnē. Dalībnieces ar veiklām roku kustībām un pacietību, spēja uzmeistarot fantastiskus ziedus. Dažas pat paspēja izfantazēt, kur savu veikumu labāk pielietot... Vienai tapa piespraude, citai matu aksesuārs. Lai vai kā, visas atvadījās ar smaidu sejā un iedvesmu mājās padarboties vēl.

Rūķītī” uzplauka neparasti ziedi… Rūķītī” uzplauka neparasti ziedi… Rūķītī” uzplauka neparasti ziedi… Rūķītī” uzplauka neparasti ziedi…

„Mācamies kopā: bērni, viņu vecāki un pirmsskolas pedagoģijas maģistranti”

 08.10.2014

 1.oktobrī Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē uz zinātniski metodisku semināru „Mācamies kopā: bērni, viņu vecāki un pirmsskolas pedagoģijas maģistranti”tikās Latvijas Universitātes Pedagoģijas Psiholoģijas un Mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas pirmsskolas pedagoģijas 2.kursa maģistranti, Latgales Zoodārza darbinieki un pirmsskolas pedagogi.

 LU maģistrantes kopā profesori E.Černovu un Zoodārza darbinieci nodarbībā „Negatīvi marķēti dzīvnieki un es- Cilvēks” iepazīstināja 5-6 gadus vecus bērnus ar dzīvniekiem, par kuriem cilvēkiem lielākoties ir izveidojušies negatīvi stereotipi. Bērniem bija iespēja klātienē iepazīt dažādus kukaiņus, čūsku un ķirzaku. Bērni un pieaugušie ne tikai uzzināja daudz interesantu faktu par dzīvniekiem, bet varēja dzīvniekus noglāstīt un drosmīgākie pat paņemt rokās, tādējādi pārvarot savas bailes un laužot aizspriedumus. Pedagogi un maģistranti pēc nodarbības apsprieda iespējamās darba formas ar bērniem un viņu vecākiem, kuras spēj mazināt nepareizi izveidojošos stereotipus un bailes. Svarīgi ir uzsākt dialogu, jo lielākoties aizspriedumi veidojas pret nezināmo, neiepazīto un te mēs domājam ne tikai dzīvnieku pasauli, bet pasauli mums apkārt- kultūru, valodu, tradīcijas, cilvēkus.

 Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas iestādē jau daudzu gadu garumā īpaša vieta atvēlēta latviešu tautas tradīciju kopšanai, iesaistot ne tikai bērnus, iestādes kolektīvu, bet arī bērnu vecākus. LU maģistrantiem bija iespēja vērot vienu no sadarbības formām ar vecākiem- latvju tautas ziedu rakstu izstādi iestādes pagalmā, kuru sadarbībā ar vecākiem izveidoja pirmsskolas skolotājas, izveidojot zīmes un pie katra ziedu raksta izvietojot aprakstoši informatīvu skaidrojumu.

 Arī pret rakstiem- simboliem nav viennozīmīga attieksme. Daudziem ir izveidojies stereotips pret Pērkona zīmi, taču izlasot un iepazīstot zīmes nozīmi sendienās , kura kalpoja kā laimes, enerģijas, saules un uguns zīme un tika lietota kā ļaunuma atbaidītāja un pasargātāja, tiek lauzts nepareizi izveidojies uzskats. Pateicamies E.Černovas kundzei par iespēju iesaistīties seminārā un palīdzēt mainīt savu un bērnu domāšanu.


Neba maize pati nāca…

 08.10.2014

 30.septembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils pilsētas Komiteju, SIF projekta ,,Mēs kopā dzīvojam mūsu valstī" atbalstu, notika pasākums „MAIZĪTES GODINĀŠANA", kurā piedalījās arī Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestāde. Mūsu iestādes mūzikas skolotājas J.Boreiko, A.Novicka un I.Znutiņa un pirmsskolas skolotāja M.Mukāne kopā ar 6-7 gadus veciem bērniem pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar grūto un garo ceļu no grauda līdz maizītei pēc sentēvu tradīcijām, skaitot latviešu tautas dziesmas, izdziedot, izdejojot un uzdod mīklas. Pateicamies pasākuma organizatoriem par iespēju iepazīt dažādu kultūru tradīcijas un iespēju celt godā latviešu tautas tradīcijas.

Maizes godināšana Maizes godināšana Maizes godināšana Maizes godināšana Maizes godināšana

Eiropas valodu diena „Rūķītī”

 06.10.2014

 Katru gadu 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei. Valodu zināšanas cilvēkiem palīdz ne tikai saprasties, bet arī pārvarēt kultūras barjeras. Arvien vairāk globalizējošajā sabiedrībā vairāku valodu pārzināšana nozīmē vairāk iespējas – darba iespējas, studiju iespējas, labākas dzīves iespējas gan savā valstī, gan ārzemēs.

 Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” jau piekto gadu pēc kārtas 5-7 gadus veciem bērniem ir iespēja apgūt vācu valodu. Un 26.septembrī Eiropas Valodu dienas pasākumā satikās divas valodas- latviešu un vācu, kur trīs grupu 6-7 gadus veci bērnikopā ar vācu valodas skolotāju DiānuMelāni apskatot pasaules karti uz globusa konstatēja, ka Latvija un Vācija atrodas netālu viena no otras, tātad kaimiņos!

 Pasākumā piedalījās bērni, kuri vācu valodu apguva jau iepriekšējā gadā, tādēļ bērniem ir izveidojies zināms vārdu krājums, prasme klausīties un saprast valodu, atbildēt uz jautājumiem. Viktorīnā bērni nostiprināja jau apgūtās vācu valodas zināšanas un noskatoties multfilmu vācu valodā par „Siseni un skudru”, secināja, ka grūtam darbam- saldi augļi. Apgūt svešvalodu nav viegli, taču tas noteikti ir aizraujoši. Citējot Jāni Klīdzēju: „Valoda ir tauta. Valoda ir dzeja. Valoda ir vēsture. Valoda ir zinātne. Valoda ir cilvēks.”

valodu diena valodu diena valodu diena valodu diena

Vecāku dienas Rūķītī

 19.09.2014

 Septembrī „Rūķīti” piepilda bērnu čalas- cietiem tā ir priecīga atkalredzēšanās pēc vasaras brīvdienām, bet citiem tā ir satraukuma pilna iepazīšanās. Lai atvieglotu bērnu adaptācijas procesu, kliedētu vecāku uztraukumu un atbildētu uz daudziem jo daudziem jautājumiem, „Rūķītī” jau par tradīciju ir kļuvusi jaunuzņemto bērnu vecāku tikšanās ar iestādes administrāciju.

 4. septembrī iestādes mūzikas zālē jaunuzņemto bērnu vecāki iepazīstināja klātesošos ar sevi un savu mazuli īsā vizītkartē. Lai pietuvinātu vecākus pirmsskolas ikdienai vadītājas vietniece I.Kapteine novadīja aktivitāti „Kādi būsim vecāki?”, vadītāja G.Fedorkiva nelielā prezentācijā iepazīstināja ar iestādi, tās galvenajiem darba virzieniem. Medmāsa V.Maslobojeva stāstīja par veselīga uztura un dzīvesveida pamatiem, veicinot ģimeņu labas veselības izpratību. Lai vecāki spētu izprast bērnu adaptācijas īpatnības, vadītājas vietniece I.Kapteine skaidroja adaptācijas norises posmus un sniedza īsas rekomendācijas adaptācijas procesa atvieglošanai.

 Bet 9.septembrī uz tikšanos ar iestādes administrāciju un Daugavpils skolu pārstāvjiem tika aicināti 5-7 gadus vecu bērnu vecāki. Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Vienības pamatskolas, 12. un 3.vidusskolas pārstāvji skaidroja vecākiem par skolu piedāvātajām bezmaksas adaptācijas nodarbībām topošajiem pirmklasniekiem, bet Logopēdiskāsinternātpamatskolas logopēde informēja par skolas piedāvātajām individuālajām nodarbībām bērnu runas korekcijā.

  Laika posmā no 4.-16. septembrim visās grupās notika vecāku tikšanās radošajās darbnīcās.

vecāku dienas vecāku dienas vecāku dienas vecāku dienas vecāku dienas vecāku dienas vecāku dienas
vecāku dienas vecāku dienas