Pieredze

Ziemassvētku prieks

 08.01.2019

 Turpinot mūsu tradīciju, arī šogad, 24.p.i.i vecāki ar saviem bērniem sarūpēja dāvanas Daugavpils reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļas mazajiem pacientiem. Tika dāvātas rotaļlietas, zīmēšanas piederumi un protams saldumi.

 Mēs cenšamies iepriecināt mazos slimnīcas pacientus izrotājot viņiem arī telpas: uz valsts dzimšanas dienu un Ziemassvētkiem. Šī sadarbība, mūsuprāt, veicina ātrāku un efektīvāku atveseļošanos. Liels prieks, ka mums ir iespēja to darīt!

Dot un dalīties!

 08.01.2019

Šis laiks ļauj justies bagātiem, jo bagātība nav piederošās naudas apjomā, bagātība ir spējā dot, dalīties, atbalstīt! (K. Pasternaka)

 Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestāde ir viesmīlīga un labprāt uzņem viesus, lai dalītos sava darba pieredzē. 25.septembrī “Rūķītī” viesojās delegācija no tālās Ķīnas pilsētas Harbinas. Iestādes vadītāja iepazīstināja viesus ar iestādes darbu, bet audzēkņi sveica ar priekšnesumiem latgaliešu valodā. Viesi no mūsu iestādes aizbrauca ar pārliecību, ka “Rūķītī” aug krietna jauna paaudze, kurai svarīga savas valodas un kultūras kopšana.

 22.novembrī “Rūķītī” notika starpnovadu pieredzes apmaiņas seminārs pirmsskolas pedagogiem “ Sadarbības un līdzdalības caurviju prasmes pilsoniskajā audzināšanā”, kurā piedalījās Aglonas novada, Krāslavas un Daugavpils pirmsskolas pedagogi. Semināra dalībnieki iepazinās Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādes pieredzivērtībizglības ieviešanu pirmskolā un tās apzināšanos ģimenē, pedagogi varēja vērot nelielu teatrālu uzvedumu “Saimes rīta rits senlatviešu sētā”, iesaistīties aktivitātē “Tikumu veikals” un sniegt un saņemt atgriezenisko saiti piepildot “Ideju grozu”. Svarīgākā atziņa, kuru semināra izskaņā guva pasākuma dalībnieki, ir apjaust ģimene ir audzināšanas pamats un savu nozīmi šodienas bērnu audzināšanā nav zaudējusi, un izglītības iestādei, sadarbojoties ar bērna ģimeni, ir iespēja sekmēt pilsonisko audzināšanu un pilsonisko līdzdalību.

„Rūķīšu” ekskursijas.

 17.12.2018

 Oktobris „Rūķītī” bija īpaši ražīgi caurvīts ar dāvanām! Šogad svinot mūsu „Rūķīša” 50 gadi, visiem bērniem tika dažādas balvas. Kā viena no tām bija 6-7 gadus veciem bērniem rīkota ekskursija- brauciens ar tramvaju. Nav noslēpums, ka ikdienā arvien mazāk bērni izmanto sabiedrisko transportu, tapēc mūsu bērniem tas bija interesants un aizraujošs ceļojums, kurš tika papildināts ar skolotajas Vijas Baļevas aizrautīgo stāstījumu par mūsu pilsētas vēsturi, arhitektūru un ievērojamākajām vietām.

 Aŗī citu grupu bērni nepalika bez dāvanām! Lai pilnveidotu bērnu dzīvesziņu,izzināšanas un ieviešanas tradīcijas 5-6 gadīgie bērni devās ekskursijās uz Latviešu māju. 4-5 gadīgie bērni apmeklēja Latgales Zoodārzu,kurā lielu interesi izraisīja jaunā trušu mājaun iespēja arī pašiem izmēģināt savu veiklību. Savukārt 3-4 gadīgie bērni devās izklaidējošā ekskursijā uz Esplanādes parku. Radošs, izzinošs, interesants un aizraujošs bija „Rūķīša”jubilejas oktobris!

Skolotājas dāvā prieku bērniem

 10.12.2018

 Sveicot “Rūķīti” 50 dzimšanas dienā, 2018. gada 16. un 18.oktobrī, mūsu bērnudārzā notika teātru izrādes, kur režisoru, aktieru un dekoratoru lomā iejutās pedagogi.

 16. oktobrī notika leļļu teātra pirmizrāde jaunākā un vidējā vecuma bērniem ”Astainīšu jautrā diena, bet ” 18.oktobrīnotika izrāde vecāko un sagatavošanas grupu bērniem „ Zaķis un viņa draugi.” Skatītāji guva neaprakstāmas izjūtas atbalstot aktierus ar aplausiem un smaidiem, kā arī dzīves gudrību par labā uzvaru pār ļauno. Pēc izrādēm katra grupas bērni saņēma dāvanu un svētku kliņģeri, lai nosvinētu “Rūķīša” dzimšanas dienu godam! Daudz laimes “Rūķīti”!!!

Eiropas valodu diena “Rūķītī”

 10.12.2018

 Eiropas valodu diena ir ikgadējs pasākums, kas notiek 26.septembrī, un tajā cildina valodu daudzveidību visā Eiropā. Veicinot kultūras un valodu daudzveidību, kā arī mudinot bērnus apgūt svešvalodas Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” 26. septembrī 6-7 gadus vecie audzēkņi pulcējās zālē uz Eiropas valodu dienai veltītu pasākumu. Pasākumā piedalījās „Rūķīša” audzēkņi, skolotājas un vācu valodas skolotāja Vija Baļeva. Bērniem bija iespēja ieklausīties valodu skanējumā, atpazīt vārdus un frāzes jau dzirdētajās valodās, kā arī gūt iedvesmu apgūt vācu valodu padziļināti.

 Skolotāja Vija Baļeva bija sagatavojusi bērniem interesantas spēles un rotaļas, kurās bērni spēja parādīt jau apgūtās vācu valodas zināšanas, prasmes un papildināt vārdu krājumu ar jauniem vārdiem vācu valodā. Nobeigumā bērniem tika piedāvāts noskatīties video ar dziesmu, kuru bērni dziedāja, rādot kustības.